برنامه های کنسرت گروه هنری شالو از استان بوشهر در باکو برگزار شد

۰

گروه هنری’شالو’ از استان بوشهر که به دعوت رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان به باکو سفر کرده است در چند روز اخیر اقدام به برگزاری کنسرت در این کشورکرد.

به گزارش روزسه شنبه ایرنا، این گروه هنری درنخستین روز سفر به جمهوری آذربایجان که مصادف با نیمه شعبان -میلاد مبارک امام زمان (عج)- بود، اقدام به برگزاری کنسرت برای ایرانیان مقیم باکو کرد.
گروه موسیقی ‘شالو ‘ همچنین در قالب روزهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که در روزهای شنبه و یکشنبه از سوی رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان و همزمان با برگزاری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی درباکو در جریان بود، اقدام به برگزاری برنامه کنسرت در میادین مرکزی این شهر با حضور جمعی از ساکنان و میهمانان باکو کرد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
اجرای کنسرت درخانه فرهنگی شهریار رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان و نیز در دانشگاه خزر از جمله برنامه این گروه هنری بود.
گروه موسیقی’شالو’ امروز (سه شنبه) و در آخرین روز سفر به جمهوری آذربایجان برنامه کنسرت در دانشگاه موسیقی باکو با حضور رئیس و جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه برگزار کرد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
عبدالله مقاتلی مطلق سرپرست این گروه هنری کشورمان در مصاحبه با ایرنا، هدف از این سفر که به دعوت رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان صورت گرفت را آشنایی مردم جمهوری آذربایجان با موسیقی و فرهنگ مناطق جنوبی ایران که جزو فرهنگ غنی ایران است، اعلام کرد.
وی با اشاره به این که بااجرای برنامه های موسیقی درخارج از کشور می خواهیم موسیقی جنوب ایران را معرفی کنیم، گفت: سال گذشته برنامه های کنسرت درهند و آلمان اجرا کردیم و قصد داریم در آینده در این ارتباط به نپال سفر کنیم .
شبک**خاورم ** ۳۳۷**۱۷۰۸**انتشار:‌علیرضا ارشادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!