گروه «آبرون» ترانه‌های سرزمین مادری را روی صحنه می‌برد

ترانه‌های فولکوریک ایران با حال و هوای موسیقی جز

گروه «آبرون» ترانه‌های سرزمین مادری را روی صحنه می‌برد

موسیقی ما – کنسرت گروه «آبرون» به سرپرستی مسعود عظیمی‌فر با عنوان «ترانه های سرزمین مادری» در تاریخ ۲۸ و ۲۹ فروردین در سالن فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

گروه موسیقی آبرون در سال ۱۳۹۱ به سرپرستی مسعود عظیمی‌فر (خواننده گروه) تاسیس شد و اولین اجرای رسمی خود را در شهر اصفهان شب روی صحنه برد. آهنگ‌های گروه برگرفته از ملودی‌های ترانه‌های فولکلوریک ایران است که با تنظیمی متفاوت که بیشتر به سمت موسیقی جز تمایل دارد، اجرا می‌شود.

دیگر اعضای اصلی گروه عبارتند از آربی بابومیان (نوازنده پیانو) مدیر هنری گروه و همچنین تنظیم‌کننده قطعات است. محسن طاهرزاده (نوازنده دف و سازهای کوبه‌ای) که در کشورهایی چون آلمان، اتریش، فرانسه، سوئیس، روسیه، بلغارستان، ترکمنستان، ترکیه، ایرلند و… کنسرت برگزار کرده و یسنا جهانگیری که از سال ۹۴ به عنوان مدیر برنامه به این گروه اضافه شده است.

عظیمی‌فر درباره شکل‌گیری و هدف این گروه می‌گوید: «نام آبرون برگرفته از نام فارسی گل همیشه بهار است  که ماهیت ملودی‌ها و نغمه‌های فولکلوریک ایرانی را در خود جای داده است. آبرون با هدف معرفی فرهنگ و هنر ایران و پیوند آن به موسیقی جهانی پا در عرصه بین‌الملل نهاد تا داشته‌های خود را در کنار فرهنگ و هنر دیگر کشورها ارائه دهد و رشد کند. آرزوی «آبرون» داشتن دنیایی سرشار از صلح و دوستی برای تمام ملت‌های دنیا است و در این راه تلاش خواهد کرد.»

«آبرون» تا کنون در شهرهای تفلیس (گرجستان)، ژوهانسبورگ، کیپ تاون و بلوم فونتین (آفریقای جنوبی)، تهران و اصفهان روی صحنه رفته و از ابتدای تابستان تور اروپایی خود را آغاز خواهد کرد.

منبع:
موسیقی ما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.