سبک های مختلف موسیقی در دومین جشنواره آواها و نواهای رضوی

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: در دومین جشنواره آواها و نواهای رضوی سبک های مختلف موسیقی حضور دارند.

محمد حسین اسماعیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: دومین جشنواره آواها و نواهای رضوی دارای ویژگی هایی نسبت به دوره اول است که هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی قابل توجه است.
وی گفت: در دوره اول برگزاری این جشنواره فقط بخش موسیقی نواحی و موسیقی ردیف دستگاهی بیشتر مورد نظر بود اما در دومین دوره با تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره سایر سبک های موسیقی از جمله نواهای آیینی پاپ، تلفیقی – ترکیبی، موسیقی کرال( آکاپلا ) و بخش بین الملل نیز به این جشنواره اضافه شد و با این کار جشنواره دوم دارای گسترش بیشتری خواهد بود.
مسئول نمایندگی بنیاد امام رضا(ع) در استان تهران افزود: بخش موسیقی کرال( آکاپلا ) شامل خوانندگان حوزه فرهنگ دینی در مدح و منقبت حضرت امام رضا علیه السلام به صورت همخوانی می‌باشد و گروه های منتخب برای اجرای برنامه در جشنواره دعوت خواهند شد.
اسماعیلی ادامه داد: در حوزه نواهای آیینی پاپ ، تلفیقی – ترکیبی در مدح و منقبت حضرت امام رضا (ع)، تولیدات هنرمندان در چارچوب مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متناسب با معارف دینی قابل بررسی خواهد بود.
وی به ویژگی‌های این دوره از جشنواره سراسر آواها و نواهای رضوی اشاره و تصریح کرد: از ویژگی‌های این جشنواره این است که ما امسال سعی کردیم یک رویکرد بین‌المللی به جشنواره اضافه کنیم و گروهایی از کشورهای مختلف به ایران دعوت کرده‌ایم.
وی افزود: بنا به پیشنهاد شورای سیاستگذاری در این دوره شاهد حضور گروه‌های موسیقی از سه کشور مسلمان مانند آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان و برادران شیعه و سنی هستیم که این حضور وحدت را در باب موسیقی با مسلمانان دیگر کشورها ایجاد می‌کند.
وی اسامی گروه‌های بخش بین‌الملل را اینگونه اعلام کرد: تابش از شهر هرات و کشور افغانستان، عاشیق حسن از جمهوری آذربایجان و عمر تیموراف از کشور جمهوری تاجیکستان در این جشنواره حضور خواهند داشت.
به گفته اسماعیلی اختتامیه دومین جشنواره ملی آواها و نواهای رضوی مرداد امسال و در دهه کرامت در تهران برگزار می شود.
وی ادامه داد: اول تیر ماه ۹۶ آخرین مهلت برای ارسال آثار موسیقی به دومین جشنواره ملی آواها و نواهای رضوی است.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان و یا ثبت نام و شرکت در جشنواره به پایگاه اطلاع رسانی Tehran.shamstoos.ir مراجعه کنند.
خبرنگار: معصومه آقا امینی – انتشار: محمد آجورلو

منتشر شده توسط مدیر

مدیر آموزشگاه موسیقی فریدونی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.